Aktuality

Shrnutí roku 2019 u jednotky a sboru



Činnost jednotky SDH obce

V roce 2019 byla naše jednotka povolána k 42 mimořádným událostem. Jednalo se o 10 dopravních nehod, z nichž nejvážnější byly střet osobního auta s nákladním na silnici 230 u Kokořova, ke které došlo 4. března a bylo při ní zraněno 5 osob a listopadová tragická nehoda na silnici I/20 u Podhůří, při které zemřela jedna osoba a další 2 nezletilé osoby byly zraněny. Dále jsme vyjeli k 11 požárům, z nichž za zmínění stojí požár skladu s asi 1000 kusy balíků slámy v Nekvasovech z 19. září, při kterém byl vyhlášen II. stupeň poplachu a zasahovalo u něj 12 hasičských jednotek včetně dvou z Jihočeského kraje. Další větší požár jsme likvidovali 30. října, kdy hořel dvoupatrový dům u Zeleného Dolu, požár jsme likvidovali několik hodin v dýchacích přístrojích, naštěstí se obešel bez zranění osob. 17 výjezdů bylo technického charakteru, kdy nejvíce výjezdů přibylo 3. a 4. února v souvislosti s padáním mokrého a těžkého sněhu, šlo převážně o popadané stromy přes silnice. V létě jsme likvidovali následky přívalových dešťů a bouřek. Čtyřikrát jsme vyjeli k zásahu typu "událost na objekt", kdy se jednalo o signalizaci požárního čidla v průmyslových objektech, naštěstí šlo vždy o planý poplach vlivem technické závady na EPS. Mimo výjezdy, ke kterým nás vyslalo Krajské operační středisko HZS, jsme vyjeli více než ke stovce ostatním činnostem, do kterých patří dovozy vody, asistence při závodech motorek a rally, čerpání znečištěných studní, ukázky techniky a vytváření pěny na různých akcích aj. Mimo to se členové jednotky zúčastnili pravidelných školení a výcviků s technikou a prostředky, další hodiny byly odpracovány na údržbě techniky a zbrojnice, včetně rekonstrukce travnatého hřiště a okolních ploch a výstavby opěrné zdi při opravě povrchů v areálu.

Mapu se zásahy v roce 2019 zobrazíte i s popisky a fotkami ZDE.

Pro zajímavost nepomucká profesionální jednotka Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje vyjela v roce 2019 k 290 událostem.

Činnost SDH (spolku)

V roce 2019 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Nepomuk několik již tradičních akcí, například hasičský bál s kapelou Melodion, pálení čarodějnic se stavěním máje na hasičské zbrojnici, pouťovou taneční zábavu se skupinou Minimax, v červnu pak hasičkou soutěž Plamen a odpoledne pro děti i rodiče S hasiči hurá na prázdniny, v říjnu jsme zajišťovali občerstvení pro turisty procházející Prádlem při akci Podzim pod Zelenou horou a v listopadu jsme pořádali soutěž pro oddíly mladých hasičů z celého jižního Plzeňska nazvanou Noční toulání pod Zelenou Horou. Také jste se u nás mohli zahřát svařákem a jinými teplými nápoji na adventních trzích na nepomuckém náměstí. Všem, kteří se některé z těchto akcí zúčastnili, děkujeme, podporujete tím činnost našeho sboru. Nejbližší akce, které nás čekají v roce 2020 je Řádná valná hromada SDH, která proběhne v pátek 10. ledna a hasičský bál, který se bude konat 29. února v sále Hotelu U Zeleného stromu a zahraje na něm kapela Melodion. Rádi vás na něm uvidíme.


| Autor: J. Š. | Vydáno dne 03. 01. 2020 | 229 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Novinky
11.02.2020: výjezd
V souvislosti se silným větrem vyjela naše jednotka ke čtyřem událostem. V dvou případech šlo o padlé stromy přes silnice, dále se jednalo o odtrženou střechu na řadovém domě a pád stromu na osobní automobil. Dalších 15 událostí zlikvidovala jednotka HZS Nepomuk.

02.02.2020: okrsek
Výroční valná hromada okrsku Nepomuk se koná ve čtvrtek 13. února od 18 hodin na sále KD Dvorec.

23.01.2020: výjezd
K požáru suché trávy v příkopu u silnice mezi Dvorcem a Třebčicema jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk před 23. hodinou. Při příjezdu první jednotky již tráva plamenem nehořela. Místo požáru bylo pro jistotu prolito vodou a za necelou půl hodinu se obě jednotky vrátily na základnu.

13.01.2020: výbor
V pátek 24. ledna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru.

31.12.2019: PF 2020
V novém roce vám všem přejeme hlavně zdraví a pohodu.

30.12.2019: ŘVH 2020
Řádná valná hromada SDH Nepomuk se koná v pátek 10. ledna 2020 od 19 hodin na hasičské zbrojnici.

20.12.2019: výjezd
K dopravní nehodě jednoho OA jsme byli vysláni spolu s dalšími složkami IZS ráno před 7. hodinou na silnici mezi Mileč a Třebčice. Ve vozidle cestovaly 3 osoby, z nich nejméně jedna měla zůstat zaklíněná. Při příjezdu jednotky HZS již byly všechny osoby mimo vozidlo v péči zdravotníků ZZS, naše jednotka byla odvolána při výjezdu ze základny.

13.12.2019: výjezd
K požáru domu v Loužné u Myslíva jsme byli vysláni po 16. hodině jako posila při vyhlášení II. stupně poplachu. K události jsme vyjeli s vozidlem CAS 30 Tatra 815-7. Během jízdy jsme byli operačním střediskem odvoláni a vráceni zpět na základnu, jednotky, které již na místě zasahovaly, požár v tu dobu lokalizovaly. II. stupeň poplachu byl odvolán a další jednotky již nebyly potřeba.

05.12.2019:
16. listopadu v rámci Hasičského dne pro mládež v Příchovicích proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků Ligy MH a okresní kola soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Družstva mladých hasičů SDH Nepomuk se umístila v kategorii mladších na 9. místě a v kategorii starších na 7. místě. V soutěži POODM se naši zástupci probojovali do krajského kola. Jana Klášterková se v literární a výtvarné soutěži umístila v kategorii ZUŠ 1 na krásném 2. místě. Jí i všem ostatním gratulujeme k umístění.

02.12.2019: advent
Na nedělním adventním trhu na náměstí A. Němejce ani letos nechyběl náš stánek s teplými nápoji. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a nákupem tak podpořili náš sbor. Přejeme všem krásný a klidný adventní čas.

30.11.2019: výjezd
K tragické dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u Podhůří vyjely všechny složky IZS po 14. hodině. Při nehodě došlo k úmrtí řidiče, dvě nezletilé osoby byly vrtulníkem LZS transportovány do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomáhali s ošetřením zraněných osob. Během zásahu byl provoz usměrňován jedním jízdním pruhem.

26.11.2019: poděkování
Od 18. listopadu probíhá v areálu IZS úprava povrchů, snížení výšky terénu a následné vyasfaltování části dvora. Svépomocí jsme během podzimu také zrekonstruovali plochu hřiště a přilehlou mez. Byl ztržen stávající nerovný povrch, následně navezena a srovnána nová zemina, kterou jsme poté oseli trávou. Pro zlepšení podmínek tréninků na hasičské soutěže jsme z jedné strany hřiště část plochy osadili zámkovou dlažbou. Za pomoc s opravou hřiště a jeho okolí děkujeme panu Janu Augustovi, Pavlovi Korousovi a firmě Klaus Timber a.s. Poděkování patří i městu za finanční výpomoc a také všem členům sboru a příslušníkům HZS, kteří se na pracích podíleli.

25.11.2019: výjezd
K dopravní nehodě jednoho OA, ve kterém zůstala zaklíněná osoba, jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS ve čtvrt na 4 odpoledne na silnici I/20 na úrovni Kláštera do zatáčky u rybníčku. V době našeho příjezdu byla osoba již mimo vozidlo v péči zdravotníků ZZS. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaném vozidle. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu, na místě zůstala jednotka HZS, která po dobu zásahu usměrňovala provoz jedním pruhem a po vyšetření nehody Policií ČR provedla úklid vozovky. K události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno.

24.11.2019: seminář
V sobotu 23. listopadu se na naší HZ konal odborný seminář preventistů SDH z Plzně-jihu.

13.11.2019: výbor
V pátek je od 19 hodin na HZ schůze výboru.
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Redakční systém phpRS | Webdesign © 2007 – 2009 www.MULTIMEDIA-ACTIVITY.cz