Požár stodoly v Třebčicích 1.1.2018

Po šesté hodině ráno byla naše jednotka společně s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Kasejovice povolána do obce Třebčice k požáru stodoly, ve které se nacházela domácí zvířata. Stodola sousedila ze dvou stran s rodinnými domy. Při našem příjezdu na místo jsme se připojili k jednotce HZS, která již prováděla hasební práce. Naše jednotka natáhla další útočné vedení a současně s hašením prováděla rozebírání střešní krytiny. Celkem byly nasazeny tři proudy. U sousedního domu byla preventivně ustavena výšková technika, pro případ, že by požár přeskočil. Tomu se ale podařilo zabránit. Zachránit se podařilo i většinu domácích zvířat. Naše CAS prováděla čerpání vody z nedaleké požární nádrže a hadicovým vedením zásobovala ostatní CAS. Voda se tedy nemusela dovážet. Pár minut po osmé byl požár lokalizován. Návrat na základnu byl krátce po deváté hodině ranní. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření ZPP a PČR.

Fotky ze zásahu ZDE.

| Autor: J. Šůs | Vydáno dne 02. 01. 2018 | 272 přečtení | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
20.05.2018: výjezd
V půl třetí ráno vyslalo operační středisko obě nepomucké jednotky k dopravní nehodě u Myslíva, o které dostalo předvýzvu od ZZS. Podle oznamovatele se mělo se jednat o nehodu jednoho OA, ve kterém se nacházela osoba v bezvědomí. Při příjezdu jednotky HZS Nepomuk na místo nehody byla osoba již v péči ZZS, vyproštění tedy nebylo potřeba a naše jednotka byla odvolána zpět na základnu. K nehodě vzlétl i vrtulník LZS.

17.05.2018: výbor
V pátek 25. května se od 19 hodin koná na HZ výbor.

16.05.2018: soutěž
Okrskové kolo klasické soutěže se koná na hřišti Slavoje Dvorec v sobotu 26. května 2018 od 13 hodin. Soutěž se koná při příležitosti oslav 120. výročí založení SDH Dvorec.

16.05.2018: asistence
Od 11. do 13. května asistovala naše jednotka při závodech Mistrovství světa v Sidecarcrossu v Kramolíně. Prováděli jsme kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.

06.05.2018: asistence
V neděli 6. května asistovala naše jednotka s CAS 20 Tatra Terrno při Podbrdské rally, která se jela přes Sedliště, Srby, Dvorec a Vrčeň. Závody se obešly bez vážnějších nehod a naše jednotka tak nemusela zasahovat.

18.04.2018: čl. schůze
V pátek 20. dubna se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

11.04.2018: JVD
Jarní velitelský den okrsku Nepomuk se koná v sobotu 14. dubna od 9 hodin na HZ Nepomuk.

09.04.2018: výjezd
V poledne byla naše jednotka povolána k požáru lesa u Mohelnice. Na místo jsme vyrazili s CAS 20 T815 společně s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Kasejovice. Na místě bylo zjištěno, že došlo k zahoření na ploše cca 15x15 metrů. Po lokalizaci požáru jsme za pomoci ručního nářadí rozhrnuli hrabanku a celé požářiště prolili vodou. Asi po hodině se jednotky vrátily zpět na své základny.

07.04.2018: výjezd
Před půl druhou odpoledne byla naše jednotka vyslána spolu s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Neurazy k požáru lesa u Radochov. Po příjezdu prvních jednotek bylo zjištěno, že foukající vítr rozšířil požár dále do lesa na plochu asi 200 x 100 metrů a na místo byly povolány další jednotky. Požár byl zlikvidován několika proudy a lafetovými proudnicemi. U události zasahovalo 8 jednotek PO s devíti cisternami, vyšetřovatel HZS a Policie ČR. Příčina a výše škody je v šetření. Více v samostatném článku.

30.03.2018: výjezd
Před jednou hodinou ráno vyjely jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk SDH Kasejovice a SDH Myslív k požáru rodinného domu v Bezděkovci. Při příjezdu první jednotky byl téměř celý dům zasažen požárem. Hasiči na jeho likvidaci nasadili několik proudů. Naše jednotka na místě zůstala na dohlídku do osmé hodiny, kdy místo události předala Policii ČR, která s vyšetřovatelem HZS bude zkoumat příčinu požáru a výši škody. Více info v samostatném článku.
<<  Květen  >>