Požár skladu s balíky slámy v Nekvasovech 19. září 2019

V půl čtvrté ráno vyslalo operační středisko jednotky HZS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Myslív a HZS Horažďovice k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Naše jednotka vyjela k události s oběma cisternami. Při příjezdu prvních jednotek na místo bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Velitel zásahu nechal operačním střediskem vyhlásit druhý stupeň poplachu a k události tak vyjelo dalších 7 jednotek, a to SDH Nekvasovy, SDH Kasejovice, SDH Žinkovy, SDH Pačejov, SDH Horažďovice, HZS Blatná a SDH Blatná a také velící důstojník směny HZS z Plzně. Místní hasiči zřídili u požární nádrže ve vsi čerpací stanoviště s PMS 12, kam cisterny dojížděly pro vodu. S majitelem objektu bylo domluveno, že se sláma nechá kontrolovaně shořet a pomocí několika C proudů bylo pouze bráněno rozšíření požáru na okolní křoviny a les. Po lokalizaci požáru byl počet jednotek zredukován, některé se tedy vrátily na své základny. V 9 hodin byl objekt předán majiteli, který zajistí dohled do doby, než sláma kompletně dohoří. Příčina požáru je v šetření Policie ČR a vyšetřovatele HZS, škoda byla předběžně odhadnuta na 750 tis. korun. Došetření požáru proběhne až po vyhoření slámy. Naše jednotka se vrátila na základnu před 10. hodinou dopoledne.

Více fotek na našem facebooku.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 21. 09. 2019 | 32 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
02.10.2019: schůze
V pátek 4. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

23.09.2019: asistence
21. a 22. září jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na kramolínském závodišti, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR Sidecarcrossu a čtyřkolek.

19.09.2019: výjezd
Po půl čtvrté ráno vyjela naše jednotka s oběma CAS k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Na místě bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu, u události zasahovalo 11 jednotek PO, vyšetřovatel HZS, velící důstojník směny HZS a Policie ČR.

16.09.2019: PVD
V sobotu 21. září se v Nekvasovech koná od 9 hodin podzimní velitelský den okrsku Nepomuk. Bude prováděna dálková doprava vody na vzdálenost cca 1 km.

08.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 11. hodině dopoledne. Na místě opět nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, jednalo se o planý poplach.

04.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 18. hodině. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka systému odborným servisem.

27.08.2019: výbor
V pátek 30. srpna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru SDH.

26.08.2019: výjezd
K signalizaci EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s dalšími dvěma jednotkami před půl pátou odpoledne. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka EPS odborným servisem.

20.08.2019: výjezd
K padlému stromu přes silnici I/20 u Mohelnice jsme byli po 21. hodině vysláni s vozidlem CAS 20 Tatra. Dvě břízky zasahovaly do jednoho jízdního pruhu, bez použití motorové pily jsme je odstranili ze silnice a vrátili jsme se zpět na základnu.

20.08.2019: výjezd
Ke střetu OA s NA na silnici I/20 na úrovni Kláštera jsme vyjeli s ostatními složkami IZS po 18. hodině. Zraněná řidička OA byla podle ohlášení zaklíněná ve vozidle. Při našem příjezdu již byla v péči zdravotníků. Naše jednotka pomohla se zasypáním uniklých PHM na vozovku a s transportem pacientky do vrtulníku LZS. Po odjezdu ZZS jsme se vrátili na základnu, na místě zůstala jednotka HZS a Policie ČR.

11.08.2019: výjezd
K ohlášenému jiskření elektrického vedení u Bezděkovce jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk v půl šesté večer. Vlivem větví, které zasahovaly do drátů, chytlo strniště na posečeném poli na ploše asi 100 metrů čtverečních. Požár byl uhašen jedním proudem. Událost si převzal ČEZ, který provedl odstranění větví z vedení. Za necelou hodinu se obě jednotky vrátily na základnu.

04.08.2019: asistence
3. a 4. srpna jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na závodišti v Kramolíně, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu.

29.07.2019: asistence
O víkendu 27. a 28. července prováděla naše jednotka asistenci na závodech silničních motocyklů veteránů Nepomucký trojúhelník. Závody se obešly bez vážnějších nehod, likvidovali jsme pouze úniky provozních kapalin.

25.07.2019: výjezd
K požáru pole po sklizni u Měcholup jsme byli vysláni po 22. hodině spolu s dalšími třemi JPO. Požár byl lokalizován několik minut od příjezdu první jednotky, zcela zlikvidován byl během necelé půl hodiny. Původní informace, že hoří i kombajn se místě nepotvrdila. Požár se obešel beze škody. U události jsme zasahovali s oběma CAS.

21.07.2019: výjezd
K zaplavené komunikaci po přívalovém dešti na křižovatce ulic Plzeňská a U Pošty jsme vyjeli s vozidlem CAS 20 Terrno. Po vyčištění kanálových vpustí voda samovolně odtekla, poté jsme vozovku očistili a vrátili jsme se zpět na základnu.
<<  Říjen  >>