Dopravní nehody dne 5. prosince 2018

Ve středu 5. prosince vyjela naše jednotka ke dvěma dopravním nehodám, při kterých bylo hlášené zaklínění osob.

K nehodě jednoho OA na výjezdu z Nepomuka směrem na Kramolín jsme byli vysláni ve čtvrt na osm ráno spolu s jednotkou HZS Nepomuk. OA dostalo vlivem náledí smyk a skončilo na střeše. Nehoda byla původně hlášena s nutností vyproštění osob. Posádce havarovaného vozu se podařilo dostat ven bez naší pomoci, jednu zraněnou osobu si převzala ZZS. Během řešení této nehody se zde stala další, kdy osobní auto nedobrzdilo před uzávěrou komunikace a skončilo mimo vozovku, tato nehoda se obešla bez zranění. Na místo byl povolán sypač SUS k posypu namrzlé silnice. Naše jednotka se za necelou hodinu vrátila na základnu.

Fotky ZDE.

Po 20. hodině jsme byli společně s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS vysláni na silnici I/20 směr Blatná k převrácenému kamionu, ve kterém měl být zaklíněný řidič. Při našem příjezdu byl řidič již venku z kabiny a neměl žádná viditelná zranění, což bylo potvrzeno i lékařem ZZS. Na nákladním vozidle jsme provedli protipožární opatření a kontrolu nákladu. Po dobu zásahu jsme v místě nehody usměrňovali provoz. Protože kamion nepřekážel provozu a nehrozilo žádné další nebezpečí bylo s Policií ČR dohodnuto, že přeložení nákladu a vyproštění kamionu z příkopu bude provedeno následující den soukromou firmou. Obě jednotky se tedy vrátily na základnu.

Fotky ZDE.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 08. 12. 2018 | 356 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
11.02.2020: výjezd
V souvislosti se silným větrem vyjela naše jednotka ke čtyřem událostem. V dvou případech šlo o padlé stromy přes silnice, dále se jednalo o odtrženou střechu na řadovém domě a pád stromu na osobní automobil. Dalších 15 událostí zlikvidovala jednotka HZS Nepomuk.

02.02.2020: okrsek
Výroční valná hromada okrsku Nepomuk se koná ve čtvrtek 13. února od 18 hodin na sále KD Dvorec.

23.01.2020: výjezd
K požáru suché trávy v příkopu u silnice mezi Dvorcem a Třebčicema jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk před 23. hodinou. Při příjezdu první jednotky již tráva plamenem nehořela. Místo požáru bylo pro jistotu prolito vodou a za necelou půl hodinu se obě jednotky vrátily na základnu.

13.01.2020: výbor
V pátek 24. ledna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru.

31.12.2019: PF 2020
V novém roce vám všem přejeme hlavně zdraví a pohodu.

30.12.2019: ŘVH 2020
Řádná valná hromada SDH Nepomuk se koná v pátek 10. ledna 2020 od 19 hodin na hasičské zbrojnici.

20.12.2019: výjezd
K dopravní nehodě jednoho OA jsme byli vysláni spolu s dalšími složkami IZS ráno před 7. hodinou na silnici mezi Mileč a Třebčice. Ve vozidle cestovaly 3 osoby, z nich nejméně jedna měla zůstat zaklíněná. Při příjezdu jednotky HZS již byly všechny osoby mimo vozidlo v péči zdravotníků ZZS, naše jednotka byla odvolána při výjezdu ze základny.

13.12.2019: výjezd
K požáru domu v Loužné u Myslíva jsme byli vysláni po 16. hodině jako posila při vyhlášení II. stupně poplachu. K události jsme vyjeli s vozidlem CAS 30 Tatra 815-7. Během jízdy jsme byli operačním střediskem odvoláni a vráceni zpět na základnu, jednotky, které již na místě zasahovaly, požár v tu dobu lokalizovaly. II. stupeň poplachu byl odvolán a další jednotky již nebyly potřeba.

05.12.2019:
16. listopadu v rámci Hasičského dne pro mládež v Příchovicích proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků Ligy MH a okresní kola soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Družstva mladých hasičů SDH Nepomuk se umístila v kategorii mladších na 9. místě a v kategorii starších na 7. místě. V soutěži POODM se naši zástupci probojovali do krajského kola. Jana Klášterková se v literární a výtvarné soutěži umístila v kategorii ZUŠ 1 na krásném 2. místě. Jí i všem ostatním gratulujeme k umístění.

02.12.2019: advent
Na nedělním adventním trhu na náměstí A. Němejce ani letos nechyběl náš stánek s teplými nápoji. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a nákupem tak podpořili náš sbor. Přejeme všem krásný a klidný adventní čas.

30.11.2019: výjezd
K tragické dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u Podhůří vyjely všechny složky IZS po 14. hodině. Při nehodě došlo k úmrtí řidiče, dvě nezletilé osoby byly vrtulníkem LZS transportovány do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomáhali s ošetřením zraněných osob. Během zásahu byl provoz usměrňován jedním jízdním pruhem.

26.11.2019: poděkování
Od 18. listopadu probíhá v areálu IZS úprava povrchů, snížení výšky terénu a následné vyasfaltování části dvora. Svépomocí jsme během podzimu také zrekonstruovali plochu hřiště a přilehlou mez. Byl ztržen stávající nerovný povrch, následně navezena a srovnána nová zemina, kterou jsme poté oseli trávou. Pro zlepšení podmínek tréninků na hasičské soutěže jsme z jedné strany hřiště část plochy osadili zámkovou dlažbou. Za pomoc s opravou hřiště a jeho okolí děkujeme panu Janu Augustovi, Pavlovi Korousovi a firmě Klaus Timber a.s. Poděkování patří i městu za finanční výpomoc a také všem členům sboru a příslušníkům HZS, kteří se na pracích podíleli.

25.11.2019: výjezd
K dopravní nehodě jednoho OA, ve kterém zůstala zaklíněná osoba, jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS ve čtvrt na 4 odpoledne na silnici I/20 na úrovni Kláštera do zatáčky u rybníčku. V době našeho příjezdu byla osoba již mimo vozidlo v péči zdravotníků ZZS. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaném vozidle. Naše jednotka byla odeslána zpět na základnu, na místě zůstala jednotka HZS, která po dobu zásahu usměrňovala provoz jedním pruhem a po vyšetření nehody Policií ČR provedla úklid vozovky. K události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno.

24.11.2019: seminář
V sobotu 23. listopadu se na naší HZ konal odborný seminář preventistů SDH z Plzně-jihu.

13.11.2019: výbor
V pátek je od 19 hodin na HZ schůze výboru.
<<  Únor  >>