Dopravní nehody dne 5. prosince 2018

Ve středu 5. prosince vyjela naše jednotka ke dvěma dopravním nehodám, při kterých bylo hlášené zaklínění osob.

K nehodě jednoho OA na výjezdu z Nepomuka směrem na Kramolín jsme byli vysláni ve čtvrt na osm ráno spolu s jednotkou HZS Nepomuk. OA dostalo vlivem náledí smyk a skončilo na střeše. Nehoda byla původně hlášena s nutností vyproštění osob. Posádce havarovaného vozu se podařilo dostat ven bez naší pomoci, jednu zraněnou osobu si převzala ZZS. Během řešení této nehody se zde stala další, kdy osobní auto nedobrzdilo před uzávěrou komunikace a skončilo mimo vozovku, tato nehoda se obešla bez zranění. Na místo byl povolán sypač SUS k posypu namrzlé silnice. Naše jednotka se za necelou hodinu vrátila na základnu.

Fotky ZDE.

Po 20. hodině jsme byli společně s jednotkou HZS a dalšími složkami IZS vysláni na silnici I/20 směr Blatná k převrácenému kamionu, ve kterém měl být zaklíněný řidič. Při našem příjezdu byl řidič již venku z kabiny a neměl žádná viditelná zranění, což bylo potvrzeno i lékařem ZZS. Na nákladním vozidle jsme provedli protipožární opatření a kontrolu nákladu. Po dobu zásahu jsme v místě nehody usměrňovali provoz. Protože kamion nepřekážel provozu a nehrozilo žádné další nebezpečí bylo s Policií ČR dohodnuto, že přeložení nákladu a vyproštění kamionu z příkopu bude provedeno následující den soukromou firmou. Obě jednotky se tedy vrátily na základnu.

Fotky ZDE.

| Autor: J. Š. | Vydáno dne 08. 12. 2018 | 321 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
09.11.2019:
8. listopadu jsme po servisu nástavby vozidla CAS 20 Tatra Terrno u výrobce THT Polička zařadili vozidlo zpět na výjezd. Po dobu servisu nahradil toto vozidlo DA Mercedes Sprinter, do kterého byly přeloženy prostředky pro zásahy technického charakteru a zásahy u dopravních nehod.

03.11.2019: soutěž
Soutěž Noční toulání pod Zelenou Horou proběhla v sobotu 2. listopadu v Nepomuku, od 16 hodin probíhala prezence soutěžních družstev na nepomucké hasičské zbrojnici, kde asi ve 21.30 proběhlo i vyhodnocení soutěže. Samotná soutěž proběhla v lesoparku pod zámkem. Bližší informace naleznete v samostatném článku.

02.11.2019: výjezd
K nehodě osobního auta na silnici I/20 na úrovni Kláštera nás vyslalo operační středisko spolu s jednotkou HZS Nepomuk a dalšími složkami IZS před 17. hodinou. Z místa byly hlášeny tři zraněné osoby. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření na vozidle a po dobu zásahu usměrňovali v místě provoz. Naše jednotka se vrátila na základnu za necelou půl hodinu.

30.10.2019: výjezd
K požáru opuštěného rodinného domu v Zeleném Dole jsme vyjeli po 16. hodině spolu s dalšími třemi jednotkami PO. Při příjezdu jednotek bylo celé druhé patro a střecha zasažena požárem. Bylo nasazeno několik vodních proudů ze vnějšku domu, z nastavovacích žebříků a jeden proud dovnitř domu. Provedeným průzkumem uvnitř nebyl nikdo nalezen. Vodu dovážely cisterny z klášterského rybníka. Požár byl zlikvidován před 20. hodinou, naše jednotka zůstala s CAS 30 na dohlídku do půlnoci.

19.10.2019: asistence
Na žádost starosty jsme dnes odpoledne provedli vyčerpání zatopeného stavebního výkopu ve dvorecké ulici V Huti. Na místě jsme byli s vozidlem DA Mercedes a vodu jsme vyčerpali ponorným kalovým čerpadlem.

19.10.2019:
V rámci turistické akce Podzim pod Zelenou Horou jsme zajistili občerstvení na sobotních trasách procházejících Prádlem. Turistům jsme nabídli grilované klobásy, sekanou v housce, párek v rohlíku, točené pivo a limo a samozřejmě také kávu, čaj nebo třeba grog. Všem, kteří si u nás něco zakoupili, děkujeme za podporu našeho sboru.

02.10.2019: schůze
V pátek 4. října se od 19 hodin koná na HZ členská schůze.

23.09.2019: asistence
21. a 22. září jsme s naší Tatrou CAS 30 prováděli kropení trati a příjezdových cest na kramolínském závodišti, kde se v neděli jelo Mezinárodní mistrovství ČR Sidecarcrossu a čtyřkolek.

19.09.2019: výjezd
Po půl čtvrté ráno vyjela naše jednotka s oběma CAS k ohlášenému požáru stohu v areálu ZD Nekvasovy. Na místě bylo zjištěno, že hoří sklad s asi 1000 ks balíky slámy a je celý zasažen požárem. Byl vyhlášen II. stupeň poplachu, u události zasahovalo 11 jednotek PO, vyšetřovatel HZS, velící důstojník směny HZS a Policie ČR.

16.09.2019: PVD
V sobotu 21. září se v Nekvasovech koná od 9 hodin podzimní velitelský den okrsku Nepomuk. Bude prováděna dálková doprava vody na vzdálenost cca 1 km.

08.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 11. hodině dopoledne. Na místě opět nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, jednalo se o planý poplach.

04.09.2019: výjezd
K dalšímu poplachu EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s jednotkami HZS Nepomuk a SDH Jarov po 18. hodině. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka systému odborným servisem.

27.08.2019: výbor
V pátek 30. srpna se na HZ koná od 19 hodin schůze výboru SDH.

26.08.2019: výjezd
K signalizaci EPS v průmyslovém objektu ve Zhůři jsme vyjeli spolu s dalšími dvěma jednotkami před půl pátou odpoledne. Na místě nebyly průzkumem zjištěny žádné známky hoření, poplach na ústředně byl vymazán a majiteli objektu byla doporučena prohlídka EPS odborným servisem.

20.08.2019: výjezd
K padlému stromu přes silnici I/20 u Mohelnice jsme byli po 21. hodině vysláni s vozidlem CAS 20 Tatra. Dvě břízky zasahovaly do jednoho jízdního pruhu, bez použití motorové pily jsme je odstranili ze silnice a vrátili jsme se zpět na základnu.
<<  Listopad  >>