Výjezdy v souvislosti s padáním sněhu ve dnech 3. a 4. února 2019

Autor: J. Š. <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Články, Vydáno dne: 05. 02. 2019

V souvislosti s padáním mokrého sněhu likvidovala naše jednotka během 3. a 4. února několik spadlých či nakloněných stromů a větví přes silnice, železniční tratě a elektrické vedení. V jednom případě šlo o spadlou větev na zaparkované auto. Celkem se jednalo o 8 výjezdů. K dalším asi 25 událostem vyjížděla jednotka HZS Nepomuk. Od nedělního odpoledne zůstala kvůli velkému množství nakloněných či padlých stromů uzavřena silnice III/11745 v úseku Srby - Ždírec. Během pondělí byla silnice odklizena a zprůjezdněna.

1. Třebčice - odstranění několika padlých stromů přes silnici

2. Želvice - odstranění padlého stromu přes železniční trať Nepomuk - Blatná

3. Nepomuk - odstranění několika padlých a nakloněných stromů přes silnici II/191 u Nového rybníku

4. Nepomuk, U Sokolovny - odstranění větve spadlé na zaparkované OA

5. Srby - odstranění několika padlých stromů přes silnici a železniční trať, silnice Srby - Ždírec po dohodě s SÚS uzavřena, událost na trati si převzala jednotka HZS Sždc (drážní hasiči)

6. Nepomuk, J. J. Ryby - odstranění větve spadlé přes el. vedení

7. Nepomuk, Na Vinici - odstranění padlého stromu přes silnici

8. Klášter - odstranění padlého a nakloněného stromu u Červeného mostu

Více fotek na našem facebooku. Video sestřih si můžete prohlédnout ZDE.