Dvě dopravní nehody se zraněním osob 14. a 15. října 2018

Autor: J. Šůs <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 16. 10. 2018

Ve dnech 14. a 15. října vyjížděla naše jednotka ke dvěma dopravním nehodám se zraněním osob.

K dopravní nehodě dvou osobních aut mezi Lovčicemi a Nicovem jsme vyjeli spolu s jednotkou HZS Nepomuk v neděli 14. října po půl čtvrté odpoledne. Zraněné osoby se při příjezdu jednotek nacházely již mimo vozidla, v péči ZZS, která je po ošetření transportovala do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody a provedli na vozidlech protipožární opatření. Odtah vozidel si zajistili jejich majitelé. Asi za hodinu jsme se vrátili zpět na základnu.

Fotka ZDE.

V pondělí 15. října jsme v téměř stejný čas, tedy po půl čtvrté odpoledne, byli vysláni k DN dvou osobních aut a jednoho nákladního na silnici I/20 za křižovatkou u Třebčic. K události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra Terrno a DA MB Sprinter. Při našem příjezdu již na místě zasahovala jednotka HZS Nepomuk. Jednotky společně provedly zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných vozidlech. Jednu osobu s poraněnou dolní končetinou hasiči ve spolupráci se ZZS vyprostili. Celkem byly zraněny dvě osoby. Po dobu zásahu byl provoz usměrňován kyvadlově. Po odjezdu vozů ZZS se naše jednotka vrátila na základnu, na místě zůstala jednotka HZS a PČR.

Fotky ZDE.