Slavnostní předání nové techniky 17. listopadu 2017

Autor: J. Šůs <jirka.sus(at)seznam.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 23. 11. 2017

V pátek 17. listopadu slavnostně převzala naše jednotka do užívání dvě nová vozidla a přívěs. Jedná se o cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 s nádrží na 9000 litrů vody na podvozku Tatra 815-7 určeného pro provoz i mimo zpevněné komunikace, dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter pro 9 osob s pohonem 4x4 a hadicový přívěs s 50 kusy hadic B75 a 9 kusy hadic C52. Tato technika byla z 90 procent financována z fondu evropských dotací v rámci projektu IROP, zbylých 10 procent hradí zřizovatel jednotky, tedy město Nepomuk.

Předání se zúčastnili starosta města Nepomuk pan Jiří Švec, zástupci dodavatelů obou vozidel z firem THT Polička a VSP Auto, ředitel HZS Plzeňského kraje brigádní gen. František Pavlas, vedoucí odd. IZS a služeb HZS Plzeňského kraje plk. Zdeněk Housar, velitel požární stanice Nepomuk npor. Zbyšek Zuber, naši kolegové z hasičského sboru z německého Kemnath včele se starostou města Kemnath a další hosté. Na závěr nové technice požehnal nepomucký Pater Jiří Špiřík. Celou akcí provázel Pavel Motejzík. Po oficiální časti se hosté přesunuli na hasičskou zbrojnici, kde bylo připraveno občerstvení.

Fotky z akce na našem facebooku.