ke článku: Podzimní velitelský den okrsku Nepomuk 22. září 2018
ze dne 23.09.2018, autor článku: J. Š.

Jméno (přezdívka):
Titulek:

Jakou barvu má tráva? Zelenou nebo modrou?

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

14.06.2019: výjezd
K ohlášenému požáru kamionu za Nepomukem ve směru na Přeštice jsme byli vysláni při návratu od předchozí události. Řidič NA provedl uhašení počínajícího požáru akumulátorů hasicím přístrojem před příjezdem hasičů, následně jsme společně s jednotkou HZS Nepomuk provedli ochlazení doutnajících částí vozidla a sorbentem jsme zasypali unikající PHM.

14.06.2019: výjezd
Před 18. hodinou vyjela naše jednotka s oběma CAS k požáru lesního porostu o rozměrech cca 200 metrů čtverečních u Oselec. Požár byl zlikvidován několika C proudy. Na požární nádrži v Chlumech jsme s naší CAS 20 zřídili čerpací stanoviště kam dojížděly cisterny pro vodu. Celkem u události zasahovalo 7 JPO, škoda byla vyčíslena na 15 tis. korun. Po 20. hodině jsme se vrátili na základnu.

12.06.2019: výjezd
Na pokyn KOPIS držela naše jednotka pro případ výjezdu od 16.30 do 21 hodin pohotovost na zbrojnici. Jednotka HZS Nepomuk v tu dobu zasahovala u požáru hospodářského stavení v Dobroticích u Chanovic. Po jejich návratu byla naše pohotovost ukončena - bez výjezdu.

11.06.2019: exkurze
Dnes nás navštívily děti ze třetích tříd ZŠ Nepomuk. Prohlédly si techniku a vybavení obou jednotek, dozvěděly se jak to u hasičů chodí a co všechno dělají a odnesly si od nás také různé propagační a naučné materiály. Fotky najdete na našem facebooku.

04.06.2019: okrsek
Okrskové kolo klasické soutěže se koná v sobotu 8. června od 13 hod. na hřišti v Polánce.

26.05.2019: Plamen
V sobotu 1. a v neděli 2. června pořádáme na školním hřišti okresní koly hry Plamen. Začátky disciplín jsou vždy v 9 hod. Přijďte povzbudit soutěžící družstva a občerstvit se u našeho stánku.

20.05.2019: výjezd
V půl třetí odpoledne jsme vyjeli s CAS 20 Terrno k zatopenému sklepu RD v Zelenodolské ulici. Vodu ze sklepa a přilehlého stavebního výkopu jsme odčerpali pomocí kalového čerpadla.

19.05.2019: výjezd
Před 17. hodinou jsme byli vysláni ke střetu dodávky s osobním autem na silnici I/20 na výjezdu z Nepomuka směrem na Plzeň. Původně hlášené zaklínění osob se na místě nepotvrdilo, 2 lehce zraněné osoby odvezla ZZS k vyšetření do nemocnice. Úklid vozovky provedla po zadokumentování nehody Policií ČR jednotka HZS Nepomuk.

12.05.2019: asistence
Po celý víkend asistovala naše jednotka při závodech MS v Sidecarcrossu v Kramolíně. S vozidlem CAS 30 Tatra jsme prováděli kropení trati a přilehlých cest a dovoz užitkové vody. Fotky z asistence najdete na našem facebooku.

10.05.2019: zábava
V pátek 17. května od 20 hodin pořádá náš sbor v sále Sokolovny pouťovou zábavu se skupinou Minimax, vstup 100 Kč. Těšíme se na vás.

26.04.2019: májka
Zveme vás na pálení čarodějnic v areálu hasičské zbrojnice. Čekají vás např. různé soutěže, zdobení máje, pečení buřtů. Těšit se můžete na bohaté občerstvení včetně točeného piva, lima a grilovaného prasete.

26.04.2019: výjezd
Před půl dvanáctou byla naše jednotka vyslána s vozidlem CAS 20 Terrno k požáru v rodinném domě v Měcholupech. K události vyjela také jednotka HZS Nepomuk a místní dobrovolná jednotka. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že došlo k technické závadě na kotli a zakouření vnitřku domu, nejednalo se tedy o požár. Po odvětrání domu byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.

22.04.2019: výjezd
K požáru porostu u Starého Smolivce jsme byli vysláni před půl čtvrtou ráno s vozidlem CAS 30 Tatra. K likvidaci byly nasazeny 4 C proudy. Požár vznikl pravděpodobně po předchozím pálení, které vítr rozfoukal na plochu asi 50x30 metrů. Ke škodě nedošlo. U události zasahovalo 5 JPO ze tří krajů. Naše jednotka se vrátila na základnu před šestou hodinou ráno.

21.04.2019: varování
ČHMÚ vydal VÝSTRAHU na NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ od soboty 20. dubna 11:00 hodin. Výstraha je platná do ODVOLÁNÍ pro celé území Plzeňského kraje. Je zakázáno např. pálení bioodpadu a spalování hořlavých látek na volném prostranství, používání pyrotechniky, lampionů a podobně.

21.04.2019: výjezd
K převrácenému jeepu Hummer jsme byli vysláni spolu s jednotkou HZS Nepomuk ke Klášteru poblíž stezky Helenka. Jednotka HZS na místě zjistila, že zraněné osoby jsou mimo havarované vozidlo a další jednotka není potřeba. Po domluvě s KOPIS jsme zůstali v pohotovosti na zbrojnici do příjezdu HZS zpět na základnu.
<<  Červen  >>